Vítám Vás na mé stránce. Budu ráda za komentáře. Přidejte se i na facebooku zde

Latinsko-americká zumba

1. března 2011 v 18:10 | Zuzka |  Všechno možné

Zumba

Jedním z nejnovějších trendů letošního roku je zumba. Jedná se o formu pohybu, kde se uplatňují kroky latinsko-amerických tanců a posilovacíhc cviků.
Tento druh zábavy vznikl v devadesátých letech. Zakladatelem zumby je kolumbijský fitness trener Alberto "Beto" Perez, který ji objevil úplně náhodou. Jednou přišel na svoji hodinu aerobiku a zapoměl si kazetu. Tak využil kazetu s latinsko-americkými rytmy.

Jedna lekce zumby většinou trvá jednu hodinu. Na začátku je potřeba tělo rozehřát a rozcvičit, proto instruktorka volí pomalejší hudbu i sestavu. Postupem času se tempo zrychluje, kroky jsou náročnější a zhruba v půlce hodiny je hudba i sestava nejrychlejší. Úspěchem zumby je totiž střídání pomalejšího a rychlejšího tempa, díky čemuž se do cvičení správně zapojí všechny svaly i partie a dochází k řádnému spalování tuků.
Při cvičení zumba se využívají základní kroky salsy (rychlý tanec populární v Americe), reggaetonu (rytmy bubnů), merengue (svižný tanec z Dominikánské republiky), samby, mamba, flamenca, tanga a další jim podobné. Opakují se v krátkých intervalech a nakonec se poskládají do sestavy. Do té jsou zároveň zakomponované efektivní posilovací cviky. To všechno za živé a rytmické latinskoamerické hudby.

Druhy lekcí

  • Zumba Basic Steps Level 1 - základní kroky zumby, zahrnuje tance salsa, cumbia, reggeaton, merengue.
  • Zumba Basic Steps Level 2 - více tanečních stylů, a to belly dance, samba, tango, flamenco.
  • Zumba Gold - zumba určená aktivním seniorům, osobám s nadváhou, po úrazech, méně nadaným tanečníkům nebo těhotným ženám, kde se vyžaduje mírnější přístup při cvičení. Odnoží Zumby Gold je také Zumba Gold Chair class, která se zaměřuje na zdravotně postižené.
  • Zumba Toning - kombinace poslilovacích a tanečních prvků za účelem spalování kalorií a zároveň tvarování těla, při cvičení se používají malé činky.
  • Aqua Zumba - Zumba vhodná například pro lidi po nemoci nebo jako rehabilitace, jelikož cvičení ve vodě je pro tělo příjemnější.
  • Zumbatomic - cvičení určené dětem od 4 let do 12 let. V tuto chvíli není v ČR dostupný příslušný workshop a proto si nejprve ověřte, zda je Zumbatomic ve vašem okolí tou pravou, certifikovanou Zumbou pro juniory. Povolenou alternativou je "Zumba pro děti", kterou smí provozovat Zumba instruktor do doby, než bude v Čechách Zumbatomic workshop.

Tak co? Nechtěly byste si taky zatančit? Já se musím přiznat, že jsem se do zumby zamilovala. Stačilo shlédnout pár videí. Zatím jsem se neodvážila na nějaký kurz jít, ale na jaře se budu snažit to uskutečnit.
A co vy? Šly byste do toho?

(zdroj článku: www.wikipedia.org)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama